Kaybetmek için savaşılmaz!

Hazırlan ki; felaket kapımıza dayandığında da hiç olmazsa tedarikli olursun! Hazırlıksız yakalanmak ne acıdır! Hele de her şey bu kadar belliyken.

Savaş başladığında hazırlıksız yakalanacağın gün gibi aşikâr. Bak düşman senelerdir adım adım yaklaşıyor. Fakat senin bunu görebildiğin söylenemez. Sen olanların ekranın dört kenarı arasında olduğun düşünüyorsun!

Ancak kaçınılmaz sona doğru yaklaşıyoruz. Beni felaket telalığı ile itham edebilirsin. Fakat bir yandan da hazırlanmayı ihmal etme. Ve yalancı çıkmam için dua et!

Hazırlan ki; felaket kapımıza dayandığında da hiç olmazsa tedarikli olursun! Hazırlıksız yakalanmak ne acıdır! Hele de her şey bu kadar belliyken.

Kimseden de yardım bekleme. Biliyorsun “ateş düştüğü yeri yakıyor”. Şimdiye kadar öyle olmadı mı? En azından senin kimseye yardıma koşmadığını biliyoruz. Sen de etrafında kardeşlerini arama! Onlar seni beklerken öldüler!!! Şimdi ya savaşırsın ya da kardeşlerini beklersin…

Ancak kaybetmek için de savaşılmaz! Bunu unutma! Eğer kaybedeceğini düşünüyorsan bizi yalnız bırak. Çünkü biz kazanacağımızı düşünüyoruz!

Evet, kazanmak için her yolu deneyeceğiz tabii ki. Hazırlıklı ol! Evet, vahşet de uygulanacak. Tabii ki bizim vahşetimiz savaş meydanlarından dışarıya taşmayacak. Biz düşmanımızı biliyoruz ve meydanda istiyoruz.

Diyaloga da açık olduğumuz söylenebilir. Evet, gerekirse diyaloga da girilebilir. Uygulanacak vahşetin boyutları hakkında bir tartışma olabilir bu.

Ortak bir noktaya varınca harekât başlayacak. Böylece zaferlerle dolu şanlı tarihimize bir sayfa daha eklemek pek de zor olmayacak…

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.