Seçilmiş kişi

1.

“seçilmiş kişi” müessesesi bir demokrasi tezahürü değildir. Halktan bağımsız olarak teşekkül eden bu müessese halkın selameti için çalışır.

 

2.

Evet belki de “seçilmiş kişi” benim ve dünyayı bütün pisliklerden kurtaracağım. Ancak benden filmlerde gördüğün seçilmiş kişilerin icraatını bekleme. Benim yöntemlerim farklı olabilir.

 

3.

Mesela dünyayı kurtardıktan sonra tüm insanları bir araya toplayıp, onlara zaferim hakkında bir söylev vermeyi düşünmüyorum. Ama bu dünyayı kurtardıktan sonra fikirlerimin değişmeyeceği anlamına gelmesin.

 

4.

“seçilmiş kişi” olduğumu düşünüyorsan ve bundan eminsen, bana bunu inandırmaya çalışma. Eğer gerçekten  “seçilmiş kişi” isem inan bu konuda yardıma ihtiyacım olmaz. Sadece bana tabi ol.

 

5.

“seçilmiş kişi” olarak yaptıklarımı sorgulama. Her yaptığımın mutlaka bir sebeb-i hikmeti vardır. Eğer yaptıklarım sorgulanacaksa “seçilmiş kişi” olmamın bir anlamı yok!

 

6.

“seçilmiş kişi” olarak bende bazı tereddütler görüyorsan kendine başka bir “seçilmiş kişi” bul. Kendisi hakkında tereddütleri olan bir “seçilmiş kişi” olamaz.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.